Kjønnsfordelinga på papirforsidene

Her er oversikten — fra måned til måned — over kjønnsfordelinga på oppslag og henvisninger (i prosent) på førstesiden av papiravisa i 2017. Og andel positive og negative hovedoppslag.

Førstesiden på papir

Vi fører statistikk over blant annet negative/positive hovedoppslag i papiravisa, samt andel kvinner på forsiden. Her er tallene for 2017.

 Ant.utg.PosNegKvinneMann
Jan.261984192
Feb.2416847109
Mars2716114791
April211292892
Mai2413113388
Juni2511141594
Juli261882790
Aug.27151247112
Sept.261974999
Okt.2613133588
Nov.2615112775
Des.241593583
      
Sum3021821214311113

38,7 prosent av henvisningene på forsiden av papiravisen i 2017 var med kvinner.

40 prosent av forsideoppslagene på papir var negative, mens 60 prosent var positive.

Legg til i min rapport